Jak zwiększyć pewność siebie

Jak zwiększyć pewność siebie? Dziś zdradzę Ci jeden ze sposobów. Nie będzie to trik niczym kickflip na deskorolce, ale zyskasz świeże spojrzenie na naturę kobiet Dzięki temu poczujesz się pewniej w swojej skórze. Innymi słowy będziemy przeprogramowywać Twoje myślenie tak, żebyś zyskał więcej śmiałości do kobiet. Psychologowie uważają, że najczęściej myślimy o sobie gorzej, niż myślą o nas inni. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale na ogół tak właśnie jest. Moje własne doświadczenie to potwierdza. Ludzie z którymi pracuję też przeważnie wpisują się w ten model.

W wielu przypadkach nie dostrzegamy w kimś wady dopóki ten ktoś sam nam jej nie wskaże. Twój kolega jest dla Ciebie normalny, a nawet nie wiesz co dzieje się w jego głowie. Nie wiesz o tym, że on wciąż toczy ze sobą wojny i porównuje się z innymi. On myśli, że jest za mało wygadany i gorszy od tych, którzy w towarzystwie są głośni. Ale Ci głośni nie widzą go jako chłopaka z problemem. Ich zdaniem jest normalny. I tak to właśnie z nami jest. Myślimy o sobie gorzej niż myślą o nas inni. Widzimy w sobie więcej wad, niż widzą w nas inni.

Mnie interesuje jeden aspekt tego zjawiska. Jeśli dla Ciebie coś w Tobie jest problemem, a dla innych nie to kto ma rację? Zauważ, że tak naprawdę rzecz jest względna. To już jest kwestia podejścia. A nad podejściem masz kontrolę. No, ale po co to kontrolować?

Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć pewność siebie to zacznij od tego, żeby jej sobie nie zabierać. Jeśli chcesz wlewać wodę do akwarium ( zdobywać pewność siebie) to najpierw uszczelnij szyby. Tam gdzie widzisz problem tam nie czujesz się pewnie. Załóżmy, że wydaje Ci się, że jesteś za gruby. Wchodzisz do klubu i na wejściu widząc dobrze zbudowanych wyrzeźbionych kolesi tracisz pewność siebie. Podświadomie czujesz, że nie należą Ci się piękne kobiety.

A teraz uwaga! Inni w tym klubie gdy na Ciebie patrzą widzą po prostu kolesia. Nie widzą grubego kolesia. No chyba, że masz 50kg nadwagi. Wtedy ktoś może mieć taką myśl. Ale nie musi. A Ty jako wrażliwy na swoim punkcie będziesz miał to w głowie cały czas.

Jest sporo kobiet, które nie umówią się ze szczupłym facetem, bo wolą większych mężczyzn. A brzuszek im nie przeszkadza. Jeśli taka na Ciebie spojrzy to w Twojej głowie zrodzi się myśl, że pewnie pomyślała, iż jesteś gruby. A ona mogła na Ciebie patrzeć, bo spodobały się jej Twoje brwi. W tej sytuacji przez to, że oceniasz siebie słabo pokonała Cię przeszkoda, która nie istniała. A gdybyś nie miał tego syfu w głowie mógłbyś podejść do niej z uśmiechem czując się dobrze w swojej skórze. Mogło być jak w bajce…

Przedstawiłem tylko jeden przykład i jedną sytuację.

Jednak w rzeczywistości możesz obniżać swoją pewność siebie myślami:

 • jestem za chudy
 • jestem za biedny
 • jestem za nudny
 • mam za trudny charakter
 • nie byłem u fryzjera
 • nie mam samochodu
 • mam za duży nos
 • mam odstajace uszy
 • mam złe pochodzenie
 • widać, że się stresuję
 • nie wyglądam jak model
 • jestem za słabą partią
 • jestem za stary/za młody

Pamiętaj, że jeśli takie i podobne myśli pojawiają się w Twojej głowie to zazwyczaj nijak ma się to do tego jak widzą te sprawy u Ciebie inni. To są tylko Twoje myśli. Najlepsi z kobietami faceci mają odwrotnie. Wysokie mniemanie o sobie jest ich domeną. Kiedy poznałem najsłynniejszego Polskiego Uwodziciela z czasów PRLu rzucało się w oczy jego bezkrytyczne podejście do swojej osoby. O moich wnioskach ze spotkania z nim możesz poczytać TUTAJ(KLIK)

Wykorzystaj to na swoją korzyść

Jak zwiększyć pewność siebie mając na uwadze omawiany temat? Nie tylko dawać sobie pstryczka w nos wtedy, gdy będziesz sobie uświadamiał, że właśnie toczysz w swojej głowie ten chorobliwy dialog. Pomyśl o tym, że kobiety mają tak samo, a nawet gorzej. One są jeszcze bardziej skłonne do wymyślania sobie problemów.

Gdy Ty widzisz piękną kobietę jest dla Ciebie kompletna. Chciałbyś, żeby wdzięczyła się i kokietowała Cię. Tymczasem okazuje się, że w ,momencie, gdy Ty myślisz, że jesteś za gruby i ona Cię ocenia to ona myśli, że ona jest za gruba. I koło się zamyka.

Dziewczyny wchodzące na imprezę w klubie robią wszystko, żeby wyglądały na pewne siebie. Noszą wysoko głowy. Bywają nawet aroganckie, a podłożem tego często jest brak pewności siebie. Te zawsze znajdą inne damy, które ich zdaniem mają czego nie mają one same. Teraz jak będziesz patrzył na kobietę to przypomnij sobie o tym co napisałem. Wyjdź z założenia, że ona widzi w sobie wiele wad. Myślisz że jest inaczej? Spróbuj tylko ją wytestować i w żartach podważyć jej kompetencje w czymś. Prawie zawsze będą się tłumaczyć. Dlatego wprawni gracze wiedząc o tym mechanizmie sprawnie potrafią obniżyć pewność siebie tych wszystkich księżniczek. Wystarczy chwila rozmowy, kilka pytań i gotowe. Okazuje się, że gotować to ona nie potrafi. Po angielsku mówić się wstydzi.Nie jest pewna tego, czy dobrze dobrała kolory swojego stroju. Ma małą wiedzę o świecie. Nie zna autora książki, którą wymieniłeś.

I teoretycznie nic złego się nie dzieje, ale przez to, że ludzie są w stosunku do siebie krytycznie jej pewność siebie spadnie i będzie ją łatwiej uwieść. Tak właśnie należy wykorzystać omawiane zjawisko.

1)Samemu nie wkręcać sobie bredni. Nie tworzyć przeszkód, które nie jesteś pewny, że istnieją

2)Mieć na uwadze, że kobiety też są krytyczne w stosunku do siebie i śmiało wjeżdżać w relacje z nimi.

I oto odpowiedź na pytanie jak zwiększyć pewność siebie. Sposoby są różne, ale liczy się mindstet. Musisz mieć dobrą grę wewnętrzną, żeby działy się rzeczy jakich pragniesz. Jeśli nie czytałeś poprzedniego wpisu na blogu na temat innego aspektu mindsetu to zapraszam Cię do lektury – KLIKNIJ TUTAJ.

Pozdrawiam Cię!

Rafał