Jak odzyskać Ex – nie popełnij tego błędu.

Jak odzyskać Ex, zadajesz sobie pytanie. Dziś nie masz dobrego nastroju i mocniej niż wczoraj czujesz, że ona była Ci bliska. Pewność, że ona jest przy Tobie sprawia, że łatwiej pokonywać Ci życiowe trudy…

Jeśli jesteś w sytuacji w której masz coraz więcej myśli o tym, żeby odzyskać swoją Ex to powinieneś przeczytać poniższy tekst. Moim celem jest poszerzyć Twoją świadomość. Chcę, abyś zdawał sobie sprawę z tego co powoduje w Tobie chęć powrotu do swojej byłej, abyś zrewidował swoje cele. Bez tej wiedzy najpewniej stracisz ją. 

W tym artykule zawrę także temat spalonych okazji, gdzie podobała Ci się dziewczyna i coś popsułeś, a teraz próbujesz to naprawić, a jest tylko gorzej, Bowiem na podobnej sile opierają się obydwa tematy. I o tej sile sobie porozmawiamy…

Jak odzyskać Ex pytają

Odbyłem setki konsultacji których tematem było odzyskiwanie łask u dziewczyny, która na początku chciała, a teraz nie chce. Zmieniają się szczegóły opowieści i imiona, ale nie zmienia się przyczyna takiego stanu rzeczy. Niemal zawsze utratę zainteresowania powoduje przyjęcie przez faceta nowej roli (niemęskiej). 

W jednych sytuacjach wejście w nową rolę następuje płynnie, a w drugich sytuacjach facet coś nabroił (np. źle traktował kobietę) i chcąc zrekompensować swoje złe zachowanie wszedł w rolę, która pogrążyła go całkowicie. 

Jeśli zawaliłeś swoje szanse u dziewczyny przeważnie szukasz odpowiedzi na pytanie: “Jak odzyskać Ex?”, “Co mam teraz konkretnie zrobić, żeby znów mnie chciała?”. Umysł pogrążony w chaosie szuka ratunku. Emocje krwawią, więc chcesz od zaraz naprawić tę sytuację która Cię wykańcza. 

To się nie wydarzy dopóki nie zrozumiesz kiedy zyskuje się zainteresowanie i kiedy się je traci. 

Analiza sytuacji

Żeby Ci to wyjaśnić cofnijmy się do początku relacji. Jak w ogóle powstaje zainteresowanie ze strony kobiety? Jak to się stało, że początkowo Ex była Tobą zainteresowana?

Zainteresowanie ze strony dziewczyny nigdy nie powstaje w wyniku Twojego desperackiego oblężenia jej. Zauważyłeś to? Błysk w oku kobiety nie powstanie jeśli Ty jesteś przekonany, że żyć bez niej nie możesz. Jej chęć zbliżania się do Ciebie nie powstaje wtedy, gdy rozpaczliwie chcesz upewnić się, że ona Cię kocha. Takie stosunki zależności zabijają Twoją atrakcyjność, duszą lotność waszej relacji i strącają Cię z pozycji w której możesz coś zdziałać z dziewczyną. 

Zainteresowanie dziewczyny powstało wtedy, gdy ona nie była dla Ciebie ważna. Jej pociąg do Ciebie rósł wtedy, gdy uświadamiała sobie, że jesteś twardy emocjonalnie i jej zaloty nie wpływają na Ciebie zanadto. Byłeś w stanie pogadać z nią i nawet, gdy było bardzo miło wracałeś do swojego życia i zajmowałeś się ważnymi dla siebie sprawami – na nich byłeś skupiony. 

W tym czasie jacyś kolesie być może za nią biegali, ale byli przez nią niezauważeni. Ona była zainteresowana Tobą, bo byłeś wyzwaniem. Kobiety kochają wyzwania. Ty początkowo nie byłes przekonany co chcesz od tej dziewczyny, więc miałeś dystans. 

I ten dystans spowodował, że rzecz się zadziała. Brak Twoich pragnień, niekontrolowanych emocji łaknących uwagi i uczucia dał relacji lekkość jaką ta potrzebuje żeby zakwitnąć. To całkiem naturalny proces tak jak gleba + deszcz = kiełkująca roślinka. Tak samo w relacjach – brak celu + brak presji = chęć na coś więcej. 

W dodatku jeśli Ty nie angażowałeś się w tę relację od początku to dla kobiety było to świadectwem Twojej wysokiej wartości:

 “Jeśli on na mnie nie leci to znaczy, że ma inne opcje. Jest zaspokojony. Tzn. że inne kobiety go także chcą i on może dostawać od nich uwagę. Dlatego nie jest tak wygłodniały jak te szczeniaki co za mną biegają. Bo ich nikt nie chce. Więc w moim interesie jest zdobyć tego faceta, bo jest to facet wysokiej wartości”. 

Kobiety podświadomie tak odbierają bierność faceta który dostając od nich zielone światło nie rzuca się jak bezdomny na kromkę chleba. Zamiast tego jest czarujący, zrelaksowany i umie się bez nich obyć. 

Cały temat jak odzyskać Ex opiera się na zrozumieniu co spowodowało, że kobieta chciała i co było siłą niszczącą pożądanie.

Co Cię pogrążyło

Mając na uwadze to co już napisałem wcześniej teraz jaśniej klaruje się nam obraz sytuacji. 

Wiemy już jakie zachowania powodują, że stajesz się dla kobiet kimś kogo chcą. Jest to swojego rodzaju dystans, brak presji/ciśnienia, luz i odrobina czaru.

Powiem teraz kilka słów o tym jakie zachowania prawie zawsze kończą się dla relacji tragicznie. Niezależnie czy będziesz te zachowania przejawiał na początku relacji, czy zaczniesz je wprowadzać później. 

To jest kluczem do zrozumienia jak odzyskać Ex, oraz jak w przyszłości nie wpakować się w maliny. 

Czarna lista zachowań, które niszczą Twoje szanse z dziewczyną:

 • proponowanie spotkań jeśli to nie wypływa naturalnie z rozmowy (zamiast zaproponować płynnie, gdyż fajnie się gada i są emocje to dorywasz dziewczynę po pracy, lub biegniesz za nią na korytarzu etc. i proponujesz spotkanie). Jest to znak, że uzależniłeś się od niej i masz już problem trzymać wodze. 
 • próba przepraszania/ wyjaśniania, że ostatnio zachowałeś się nad wyraz. Znak, że całe dnie myślisz o niej i już panikujesz. Twój koniec jest bliski. 
 • obrażanie się na dziewczynę
 • wyznawanie uczuć dziewczynie w momencie, gdy ona ma Ciebie dość
 • próby zdobywania dziewczyny, która powiedziała Ci, żebyś zbastował, lub wyraźnie dała Ci czerwone światło 
 • zwiększenie kontaktu z dziewczyną która potrzebuje od Ciebie odpocząć (ja teraz nadrobię, taki ze mnie bohater, że jej udowodnię, że ona mnie potrzebuje)
 • Przekonywanie dziewczyny, że powinniście porozmawiać o was w przypadku, gdzie ona nie ma ochoty na nic co się z Tobą kojarzy.

Jakbyś zauważył wszystkie wyżej wymienione zachowania stoją w opozycji do tego co buduje zainteresowanie ze strony kobiet. Możesz sobie pomyśleć: “Co jest takiego złego w tym, że chcę wyjaśnić sobie wszystko z kobietą która wiele dla mnie znaczy?“, “Co jest złego w tym, że chcę ją przeprosić” etc.

Z punktu widzenia męskiej logiki nie ma w tym nic złego. Ale kobiece wybory i działania w relacjach są podyktowane przez ich emocje. A ich emocje bywają niezrozumiałe dla nich samych. Są one efektem długiej ewolucji. Kobiecy rozum może mówić: “On ma racje. Należy mu się godzina rozmowy“. Ale jej emocje nie pozwolą jej dopuścić do tej rozmowy. Ich język będzie brzmiał: “Ale ja nie chce!!!“, “nie mam ochoty”. I to wygra. Nie rozum. Uwarunkowanie ewolucyjne będzie popychało ją do pogardy w stosunku do osobnika, który za nią biega. Nie ważne co bieganie to spowodowało. Nie ważne co was łączyło – to pozostaje we wspomnieniach umysłu. Ale na nią działa to co robisz przed jej oczyma w tej chwili. To uderza w mechanizmy niezależne od niej, które są silniejsze niż rozum.

Jak odzyskać Ex – nagminny błąd

Dzięki temu co wyjaśniłem powyżej łatwo będzie nam zrozumieć niedorzeczność działań typowego faceta, który kombinuje jak odzyskać ex. 

Typowy schemat wygląda tak:

 1. Facet przejawiał zachowania dzięki którym zaskarbił względy dziewczyny. 
 2. Facetowi zaczęło zależeć i zaczął przekierowywać uwagę ze swojego życia na dziewczynę. Jego samopoczucie zaczęło być ściśle powiązane z jej zachowaniem względem niego – powstał stosunek zależności.    
 3. Mężczyzna na skutek zmiany swojej roli otrzymuje nowy rezultat działań – kobietę która przestaje go szanować. 
 4. Pogrążony w emocjach gość przejawia jeszcze więcej zachowań z mojej czarnej listy, które wprost grzebią go żywcem. Kobieta gardzi nim coraz bardziej i za chwile nie ma już co naprawiać. 

Ten artykuł nie jest poradnikiem o odzyskiwaniu ex. Chciałem Ci jedynie uświadomić, że jeśli znajdziesz się w punkcie 3 to powinieneś zrobić krok w tył. Gdy kobieta robi się opryskliwa nie wolno Ci za skarby tego świata próbować z nią czegoś wyjaśniać, przepraszać ją za coś, nadrabiać etc. bo przepadniesz. 

Z punktu nr 3 da się jeszcze wyjść, ale z pkt 4 to już b trudne, a niejednokrotnie  niemożliwe. 

Jeśli chciałbyś więcej informacji o tym jak właściwie przygotować się emocjonalnie do odzyskania swojej Ex to polecę Ci poradnik : “JAK ZDOBYĆ DZIEWCZYNĘ, KTÓRA CI SIĘ PODOBA (KLIK)” W e-booku kompleksowo omówiłem jakie kroki należy podjąć, żeby uleczyć się z Ex i wejść na właściwą pozycję do odzyskiwania jej. Oraz podzieliłem się bardzo cenną wiedzą na temat syndromu jedynej, właściwej inwestycji w relacji itp. To są sprawy kluczowe dla przyszłych zadowalających relacji z kobietami, oraz dla mindsetu potrzebnego do odzyskania byłej. Jeśli raz zrozumiesz te mechanizmy do końca życia będziesz z uśmiechem przyglądał się relacjom wokół Ciebie. 

Mam nadzieję, że artykuł dał Ci nowe spojrzenie na temat jak odzyskać Ex. Jest tutaj jeszcze dużo do omówienia, gdyż temat ten ma wiele wspólnego z tzw. syndromem jedynej, poczuciem obfitości i właściwym nastawieniem do życia i relacji. 

Ode mnie to dziś tyle. Widzimy się niebawem!