Idealny związek – Jak rozpoznać tę jedyną?

Idealny związek, a facet z wyborem

Idealny związek to marzenie chyba każdego człowieka. Niektórzy mężczyźni są na etapie na którym zdobycie jakiejkolwiek partnerki byłoby dla nich sukcesem. Ich marzeniem byłoby posiąść wybór. Z tej perspektywy wydaje się im, że faceci, którzy przebierają w kobietach mają wszystko czego dusza zapragnie. Czy tak jest naprawdę?

Znam wielu kolesi, którzy posiadają duży wybór wśród partnerek i zauważam, że w takiej sytuacji muszą się oni zmierzyć z innym problemem. Jest nim problem ze zdecydowaniem się na konkretną kobietę.

Czyli mężczyźni z pierwszej grupy myślą, że gdyby byli w drugiej grupie szybko stworzyliby idealny związek. A będąc w drugiej grupie okazuje się to nie takie łatwe. Wiedzą to wszyscy, którzy randkują i często dostają to od kobiet to co zapragną.

Jeśli komuś super się żyje będąc singlem to zostawmy go w spokoju. Zastanawiają mnie goście, którzy mają problem odpuścić sobie nową panienkę, ale jednocześnie lamentują na swój los. Twierdzą, że trudno dziś znaleźć dziewczynę do stałego związku.

Wygląda to trochę tak jakby sami się oszukiwali, że chcą stworzyć coś poważnego, żeby samemu lepiej o sobie myśleć. A prawda jest taka, że nie chcą rezygnować z zaliczania.

Więc podstawą jest to, żeby odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie, czy naprawdę chcę związku. Jeśli odpowiedź brzmi “tak” kolejnym pytaniem jest: “jak rozpoznać tę jedyną?”.

Nie umiem stwierdzić, czy to ta jedyna

Niektórzy twierdzą, że jak spotkasz tę jedyną to będziesz o tym wiedział. Ja bym do sprawy podszedł trochę inaczej. Moim zdaniem są różni ludzie i różne podejścia do życia.

Zauważyłem, że jeśli ktoś podchodzi idealistycznie do życia to jego podejście przekłada się też na relacje.

Jeśli ktoś jest prozaiczny to jego praktyczność rzutuje na sferę uczuciową. Zaraz wyjaśnię jak to się ma do całości.

Jest coś takiego, że przy niektórych kobietach czujemy się wyjątkowo. Prawdopodobnie w obecności takich pokrewnych dusz twoja podświadomość wychwytuje więcej zależności, niż Twój świadomy umysł.

Wspaniałym jest trafić na taką osobę i nie każdy ma szczęście tego zaznać.

Jeśli jesteś osobą podchodzącą do życia idealistycznie i masz przy tym duży wybór wśród partnerek to będziesz uparcie czekał na to wyjątkowe, wzniosłe uczucie.

Gdy natomiast jesteś osobą praktyczną Twój wybór partnerki może być zdeterminowany przez przez podpowiedzi rozumu. Np. Bill Gates wybrał swoją żonę rozpisując sobie na tablicy za i przeciw. Może brzmi to śmiesznie, ale wiele osób podejmuje decyzje o wyborze partnera w podobny sposób. Po prostu nie używają oni tablicy. Ale czy to jest sposób na idealny związek?

Idealny związek z nieidealną partnerką

Uważam, że w kwestii bycia zadowolonym z wyboru partnera liczy się jedna bardzo ważna rzecz.

Po tym jak zdecydujemy się na tę osobę musimy zaprzestać spekulacji w stylu: “Czy mógłbym mieć lepszą partnerkę?”

Musisz swój umysł przestawić z trybu: “A może ładniejszą? A może mądrzejszą?” na : “Co podoba mi się w mojej kobiecie? Jak ulepszać naszą relację?”

Sam nie spotkałem jeszcze kobiety idealnej z wyglądu i żebym jednocześnie odczuwał do niej tą związkową chemię. Zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jakby się taka trafiła to okazałoby się, że po tym jak zauroczenie by minęło pojawiłyby się jakieś minusy związane z poziomem jej urody(byłaby celem wszystkich playboyów), lub inne problemy natury mentalnej.

Po prostu nie ma czegoś takiego jak idealna kobieta. Żeby stworzyć idealny związek Ty musisz być gotowy do tego i wybrać partnerkę kierując się emocjami, lub racjonalizacją. A potem się jej trzymać nie rozmyślając o tym, że za górką trawa jest bardziej zielona.

Czym jest idealny związek

Dziadkowie naszych dziadków nie mieli wyboru w kwestii partnera, a mimo to wiele par przetrwało ze sobą całe życie. Czy zatem były to idealne związki? Nasz umysł jest tak cudownym i niedocenianym narzędziem, że szczęście jest kwestią decyzji.

Jak to powiedział mnich Ajahn Brahm:

“więzienie są wtedy, gdy znajdujemy się gdzieś, gdzie nie chcemy być”.

Prowadzi nas to do tego, że to czy widzimy nasz związek idealnym zależy od naszego nastawienia. Jeśli skupimy się na dostrzeganiu zalet naszej partnerki i skupimy się na wiecznym doskonaleniu relacji z nią to będziemy mieli poczucie jakby to był idealny związek.

Kontrastowo do tego możemy mieć każdą, najbardziej dopasowaną kobietę w poważnej relacji i nadal będzie wydawało się nam, że nie jest tak jak mogłoby być jeśli nie zmienimy swojego podejścia.

Dlatego mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że istnieje coś takiego jak próg wymagań poza którym każda znajdująca się w nim partnerka nadaje się na związek. Gdyby było inaczej oznaczałoby to, że jesteś zdolny stworzyć związek tylko z jedną kobietą na świecie. A jaka jest szansa, że ją spotkasz jeśli na świecie mamy ok 3,5 miliardów kobiet? Jakimś dziwnym trafem ta jedyna to często koleżanka z pracy, czy ze studiów:)

Zobacz także WYPALENIE W ZWIĄZKU (KLIK)

Oraz LUŹNY ZWIĄZEK -JAK JEJ TO POWIEDZIEĆ(KLIK)