Speed dating – byłem raz.

Speed dating – co to jest?

Speed dating to inaczej szybkie randki. Dla tych, którzy się z tym nie spotkali powiem tylko tyle, iż polega to na tym, że w lokalu ustalonym przez organizatorów spotykają się mężczyźni i kobiety.

Cała zabawa polega na tym, że każdy mężczyzna przebywa kilkuminutową randkę z każdą kobietą. Po takiej randce zaznaczasz na formularzu TAK, jeśli chciałbyś jeszcze spotkać dziewczynę, lub NIE gdy nie jesteś zainteresowany dalszą znajomością z nią. Kobieta także dokonuje wyboru.

Jeżeli Ty i ona wspólnie zaznaczycie TAK to organizatorzy spotkania wyślą wam numer telefonu do partnera, abyście mogli się skontaktować . Za udział w wydarzeniu płaci się na ogół kilkadziesiąt złotych.

Jako, że tego typu wydarzenia nadal przyciągają ludzi czuję się zobowiązany wyrazić swoje zdanie na temat szybkich randek. Być może część z moich klientów i czytelników zastanawia się nad tym czy warto wziąć w tym udział. Naświetlę jak to wygląda z mojej perspektywy.

Poszedłem na speed dating przepełniony ciekawością

To mógł być rok 2014. Mój kolega powiedział mi, że w Toruniu odbywa się speed dating i że możemy przejść się, by zobaczyć jak to wygląda. Wcześniej widziałem to tylko w filmie Hitch i wydawało się niezłą zabawą.

Natychmiast się zgodziłem i byłem nawet podekscytowany, że spotka mnie nowe doświadczenie. W tamtym czasie miałem już spore doświadczenie z kobietami i poderwanie dziewczyny nie było dla mnie wielkim wyzwaniem.

Weszliśmy do tajemniczego lokalu. Kobiety czekały już przy stolikach, a ja nerwowo poszukiwałem wzrokiem choć jednej, która by zrobiła na mnie wrażenie swoim wyglądem. Szybko zorientowałem się, że będę zmuszony koncentrować się bardziej na ich duszy, jeśli chcę dalej bawić się w poszukiwacza piękna.

No to zaczynamy. Pierwsza randka, druga, trzecia. Przypominają mi się czasy stawiania pierwszych kroków w podrywie jako takim. Czasy czateri i pierwszych relacji z kobietami, kiedy człowiek nie dostawał tego co pragnie, tylko dostawał cokolwiek. Zdałem sobie sprawę z tego, że wybranie się na speed dating było dla mnie krokiem w tył.

Pani z numerem 9

Większość kobiet pytało mnie “co Ty tu robisz?” Jestem przecież normalnym, zdrowym facetem. Jeśli laski dziwią się, że odwiedziłem to miejsce to kto tu do cholery przychodzi? Odstawałem od reszty, gdyż panowie wyglądali na szaro ubranych informatyków. Patrząc na nich można było czytać jak z książki z czym mają problem w relacjach. Ja ubrany byłem dość kolorowo i emanowałem dużą energią.

W rozmowach byłem po prostu sobą, aczkolwiek rozmawiałem z grzeczności. Ewidentnie nie byłem zainteresowany zakreślając na ankiecie jedno NIE za drugim.

Gdy kolejny raz zmieniłem stolik zauważyłem całkiem ładną panią, którą wcześniej zasłaniała ściana. Było dla mnie jasne to, że to jedyna kobieta na tej sali która swą fizycznością cokolwiek we mnie wywołuje.

Poczekałem aż przyjdzie moja kolej i dosiadłem się do niej. Wyłożyłem przed jej nos moją kartkę na której był dowód odrzucenia wszystkich poprzednik randkowiczek. Kobieta ta miała przerażoną minę. Westchnęła i zapytała dlaczego tak zaznaczyłem?

Odpowiedziałem jej, że jak ją zobaczyłem to czekałem na nią. Wiem czego chce od życia i chcę abyśmy po randce poszli na prawdziwą randkę. Pani z numerem 9 zgodziła się będąc zaintrygowaną całą sytuacją.

Złamałem przy tym parę zasad jakimi rządzi się speed dating. Nie można pokazywać uczestnikom swojej ankiety. Zakazuje się też wymieniania numerami. Mnie to nie interesowało. Wziąłem co moje i tego samego wieczoru skończyliśmy u Moniki w mieszkaniu.

Dla kogo jest speed dating?

Niestety nie brałem udziału w szybkich randkach dziesięć razy. Wtedy miałbym szerszy ogląd. Ale z pewnymi rzeczami się nie pomylę. Siłą rzeczy doszedłem do pewnych wniosków.

Chodzą tam głównie mężczyźni, którzy mają problemy z kobietami.

Oczywiście speed dating dba o odpowiedni marketing.

Żeby nikt z uczestników nie czuł się niezręcznie na całą sprawę pozwala się im spojrzeć oczyma korzyści. Dowiesz się, że to po prostu dobry sposób na poznanie wielu potencjalnych partnerów w krótkim czasie. Idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych ceniących sobie możliwość oceny partnera na żywo. W końcu na portalach randkowych nie masz takiej opcji. A przy okazji to dobra zabawa.

W rzeczywistości cały ten przekaz marketingowy mija się trochę z prawdą. Jeśli ktoś nie ma czasu na to żeby w inny sposób niż przez speed dating poznać kobietę to jak znajdzie czas dla wybranki poznanej właśnie tam?

Brutalna prawda jest taka, że chodzą tam na ogół mężczyźni niezbyt radzący sobie z kobietami. Gdyby ich wpuścić do zatłoczonego miejsca w którym jest dużo kobiet daję rękę uciąć, że 95% z nich byłaby bezradna w kwestii zainicjowania znajomości. W dyskotece pewnie sytuacja wiele by się nie różniła. Nie na tym skończyłyby się ich relacyjne problemy.

Na czym naprawdę zarabia speed dating?

Pracuję z facetami 15 lat i kiedy mam kursanta wystarczy mi jeden rzut oka na niego i jestem w stanie wyczytać większość jego problemów, które nie pozwalają mu realizować się w relacjach z kobietami.

Kiedy wszedłem na salę przygotowaną do szybkich randek i spojrzałem na facetów dostrzegłem w nich pełną paletę blokad.

Niektórzy byli skoncentrowani jak przed walką o tytuł mistrza świata w boksie. Inni bardzo dziwnie zerkali na boki i robili dziwne miny co natychmiast nie tworzyło dobrego wrażenia.

Kolejni wyglądali jak polituj się Boże. Nie mam na myśli ubioru tylko wyraz ich twarzy, energię i mowę ciała. Prezentowali się tak jakby matka ich od dziecka nie wypuszczała z pokoju.

Część kolesi wyglądała normalnie. Aż normalnie, albo tylko normalnie. Nie spotkałem nikogo kto w jakiś sposób dysponowałby dużą energią i wewnętrzną radością. Wszyscy na swój sposób byli spokojni, przygaszeni, stonowani, ubrani na ogół na czarno, lub szaro. Całą swoją osobą mówili “dam się kontrolować!“, albo: “poczekaj, aż poznasz moje dziwactwa!”.

Z miejsca można przeczytać światopogląd większości z nich w którym jest pełno sabotujący przekonań i ograniczeń narzuconych przez społeczeństwo. Zapewne zdarzają się też tam faceci ogarnięci z kobietami. Nie mam na celu nikogo obrażać. Zawsze pracuje jakaś statystyka. Ale ogół zrobił na mnie bardzo ponure wrażenie.

Jakie kobiety przychodzą na speed dating?

Każdy z nas startuje w życiu z określonego położenia i zmaga się z innym ciężarem. Każdy jest inny i ma odmienne oczekiwania od życia. Natomiast w mojej subiektywnej opinii większość kobiet, która korzysta ze speed dating mieści się także w pewnym kanonie.

Porozmawiałem z dziewięcioma z nich i gdybym miał znaleźć jedno słowo, które pasowałoby do wszystkich to “przeciętność”. Były stosunkowo słabo ubrane i nie miały nic co powodowałoby poczucie straty odchodząc od ich stolika (dla faceta, który nie ma problemów z poderwaniem kobiety w realu jakim byłem). Pani z numerem 9 z którą opuściłem ten bal o ile była ładniejsza, niż koleżanki z grupy to miała dużo blokad relacyjnych. To uzasadnia dlaczego wciąż tkwi w poszukiwaniach. Ja także szybko miałem dość tego chłodu i dystansu jaki od niej bił. Mało kto by w tym wytrzymał.

Chociaż w google grafika, gdy wpiszesz “speed dating” zdarza się że zobaczysz ładne kobiety. Jednak na tych zdjęciach przedstawiających atrakcyjne pary na ogół nie widać innych osób, lub zdjęcie jest zrobione w taki sposób jakby wszystko było pozowane. Być może to fotki zrobione do celów reklamowych.

Na moje przeczucie – a ona rzadko mnie zawodzi – jeśli mężczyźni którzy pojawiają się na tych spotkaniach są bardzo przeciętni jeśli chodzi o ogarnięcie z kobietami to jaki cel miałyby piękne kobiety bez problemów, żeby tam szukać swojego księcia? One już dobrze wiedzą, gdzie szukać godnych siebie facetów(nie tam, gdzie faceci sami ich szukają)Działa to w dwie strony.

Jaka jest alternatywa dla speed dating?

Jeśli jesteś facetem, który pragnie damskiego towarzystwa, a w dodatku chcesz wybierać w kobietach, które nie mają ze sobą problemów i są atrakcyjne to jest lepsze rozwiązanie, niż speed dating.

Problem jaki dotyka prawdopodobnie większość klientów szybkich randek to brak podstawowej wiedzy na temat relacji damsko męskich. Gdyby podzielić facetów na 2 grupy można by ich określić jako “oświeconych” i “żyjących w błędzie”.

Żyjący w błędzie to Ci którzy wierzą w nieprawdę na temat tego co musi się wydarzyć, żeby kobieta jaka się im podoba ich zachciała.

Oświeceni to Ci, którzy nawet jeśli nie mają dużych umiejętności we wpływaniu na płeć przeciwną to są świadomi tego jakie kobiety są naprawdę. Ta grupa wie nad czym musi pracować, żeby ich życie damsko-męskie przyniosło im prawdziwe spełnienie.

Dlatego jeśli z jakiegoś powodu trafiłeś na ten wpis jako ktoś kto zamierzał wybrać się na speed dating to zacznij od tego by znaleźć się w grupie oświeconych, a później zadaj sobie jeszcze raz pytanie, czy potrzebujesz szybkich randek.

Od czego bym zaczął proces uświadamiania w relacjach damsko-męskich

1) Poprawa atrakcyjności oraz przełamanie się do zagadania do kobiety która Ci się podoba gdziekolwiek się znajdziesz – Chodzi to u Twoją prezencję, czyli wygląd, energię, dobrą wibrację i inicjatywę. To klucz i absolutna podstawa. Polecę Ci materiały na ten temat.

Darmowe:

Jak być atrakcyjnym dla kobiet (4 rady) – https://rafalzuber.pl/blog/jak-byc-atrakcyjnym-dla-kobiet-cztery-rady/
Nie rób wiochy stalówką – https://rafalzuber.pl/blog/nie-rob-wiochy-stylowka-praktyczne-porady/
Nie możesz się przełamać, by zagadać dziewczynę – https://www.youtube.com/watch?v=0c81w_bVzpg&ab_channel=Rafa%C5%82%C5%BBuber

Płatne:

Fundament Sukcesu z Kobietami – https://rafalzuber.pl/poradniki/fundament-sukcesu-z-kobietami/
Gracz Doskonały – https://rafalzuber.pl/poradniki/gracz-doskonaly/

2) Podstawowe rozeznanie w kwestii psychologii kobiety i tego co naprawdę na nie działa.

Darmowe:

Jak wywołać w kobiecie emocje – https://www.youtube.com/watch?v=HPieMraAx10&ab_channel=Rafa%C5%82%C5%BBuber

Dlaczego kobiety sypiają z dupkami – https://rafalzuber.pl/blog/dlaczego-kobiety-sypiaja-z-dupkami/

Złote rady jak uniknąć kosza – https://3przyczyny.gr8.com/

Płatne:

Tajemnice Gracza – https://rafalzuber.pl/poradniki/tajemnice-gracza/

Tajemnice Gracza II – https://rafalzuber.pl/poradniki/tajemnice-gracza-2/

Speed dating vs samorozwój

Tytuł tego nagłówka wyjawia pewną esencję. Zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy umieją być atrakcyjni z reguły nie narzekają na posuchę w randkach. Dziewczyny dostają regularnie propozycje spotkania na kawę, a faceci umieją sprawić by rzeczy się działy.

Jeśli jesteś mężczyzną, który cierpi na samotność są tego na ogół trzy powody.

  1. Podstawowym problemem może być brak dostatecznej atrakcyjności (mówiąc ogólnie). To rzecz od której trzeba zacząć swój rozwój.
  2. Kolejnym problemem jest opór przed inicjowaniem rozmowy. Czyli blokady przed kobietami.
  3. Trzecim problemem jest brak wiedzy o tym jakie są kobiety przez co Twoje działania mogą być chybione. Wierząc w nieprawdę nie zajdziesz daleko. Dlatego tak wielu spośród moich klientów po zapoznaniu się z moimi materiałami przeżywali oświecenie i mówili: ”przestawiłeś mi świat do góry nogami!!!”.


Niestety często bez takiego przestawienia nie zdziałasz za wiele. A w życiu chodzi o Twoje szczęście. Dlatego kiedy się rozwijasz Twoje życie zaczyna Cię za to nagradzać przyjemnością i dumą. A jeśli masz niewłaściwy setup w trzech wyżej wymienionych punktach to nawet speed dating Ci nie pomoże. Taka jest prawda.

Nie uważam, że szybkie randki to zło. Mam nadzieje, że nie taki wydźwięk jest tego artykułu. Stołówki dla bezdomnych też nie są złe. Są dobrem samym w sobie. Ale czy chcesz tam jeść? Przykład jest bardzo dosadny, ale chcę Ci dać do zrozumienia, że jeśli tam chodzisz to powinieneś szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: “Czy gdybym przestał tam chodzić to moje randkowanie by zamarło?

Na świecie jest ok 3,5 miliarda kobiet, które Cię na co dzień mijają Cię na ulicy. One kochają męskie towarzystwo Nie powinno być tak, że ktoś musi Ci organizować randki…

Przynajmniej tak mi się wydaje. Wybrałem w życiu samorozwój, bo mimo początkowego większego trudu daje on większe benefity i większe zadowolenie z siebie i z życia.

Powodzenia Ci życzę!