Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną, jeśli chcesz uniknąć całego tego ciężaru emocji związanego z zakończeniem znajomości?

Bądź z nią szczery” to nadużywana porada. Tylko na chwilę odpaliłem google, żeby zobaczyć, czy są na ten temat artykuły i moim oczom ukazały się nagłówki zachęcające do szczerych wyznań.

Nie uważam, żeby szczerość była zła, ale zajeżdża mi to ciociową poradą. Coś na zasadzie: “Jeśli nie mam co poradzić, to poradzę szczerość”. To zawsze tak szlachetnie brzmi.

Byciem szczerym do bólu można spowodować u kobiety rany na psychice, które będą jej towarzyszem do końca życia. Ale o tym później. Jeśli uwikłałeś się w związek w którym się nie realizujesz i zastanawiasz się jak zerwać z dziewczyną, ja bym poradził Ci zrobić tak, żeby to dziewczyna zakończyła tę relację.

Jak zerwać z dziewczyną tak, by wyszło to od niej.

Nic nie zaszkodzi Ci sprawdzić, czy zadziała metoda zniechęcenia partnerki do siebie. Dopiero jak to nie zadziała wytoczymy grubsze działa.

Są pewne czynności, zachowania, czy reakcje, które jak wykazujesz względem kobiety to powodują one budowanie więzi. Możemy tutaj wliczyć dotrzymywanie słowa, uważne słuchanie, dzielenie się tym co w nas, chęć kontaktu etc.

Mając to na uwadze chcąc uzyskać przeciwny efekt( rozpad więzi) należy przestać(najlepiej stopniowo) wykazywać zachowania, które powodują umacnianie więzi.

[Co osłabia więź? Nie dotrzymywanie słowa, rzadsze kontaktowanie się, nie zwierzanie się ze swojego dnia, mniejsza troska o kobietę, mniej kontaktu wzrokowego, nie dopytywanie się o jej emocje/samopoczucie etc]

Jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli to związek rozpadnie się sam. Albo dziewczyna zacznie się emocjonalnie od Ciebie oddalać, aż dojdzie do tego, że zerwanie będzie prawie niezauważalne. Albo po prostu Cię rzuci powołując się na Twoje zachowanie. Dobrze jeśli ona zrywając z Tobą będzie przekonana, że przyczyną tego są Twoje niedoskonałości(niezdolność do związku), niż, że jej czegoś brak.

Prawdopodobnie wolałbyś taki scenariusz niż samemu zerwać z dziewczyną i zostawić ją z poczuciem odrzucenia. Co jednak jeśli partnerka nie da się zniechęcić i będzie pałała chęcią naprawiania związku?

Jak zerwać z dziewczyną, która wywiera na Ciebie emocjonalny nacisk?

Może zdarzyć się taka sytuacja, że na skutek Twojego chłodu dziewczyna jednak nie odejdzie. Będzie ona walczyła o Ciebie i wywierała na Ciebie nacisk emocjonalny.

W każdym razie jeśli będziesz wykazywał zachowania mające na celu oddalić kobietę to prawdopodobnie sprowokuje to dyskusję o was. I tutaj jest miejsce na to, żeby nie robić dziewczynie złudzeń. Nie znaczy to, że masz powiedzieć jej jedno z poniższych zdań:

  • znudziłaś mi się
  • nie podobają mi się Twoje cycki
  • jesteś jednak dla mnie za nudna
  • wkurza mnie już Twoje poczucie humoru
  • Twoja osoba zabiera mi energię

Szczerość wyrażana w powyższy sposób może spowodować ogromną szkodę w psychice dziewczyny. Nie wolno Ci mówić takich rzeczy! Jeśli chcesz wiedzieć jak zerwać z dziewczyną, żeby zminimalizować jej ból powiedz coś w stylu:

“To prawda Kasiu. Wiem, że nie sprawdzam się jako partner. Też nie czuję się z tym dobrze, bo jesteś bardzo dobrą osobą, a ja nie spełniam swojej roli. Nasz związek obnaża to, że nie dorosłem do tej roli. Ty zasługujesz na zdecydowanie lepsze traktowanie. A ja muszę chyba jeszcze przejść pewien etap w życiu zanim będę gotowy podołać związkowi.”

Albo:

“Staram się żyć według tego co dyktuje mi serce i robić rzeczy, które naprawdę czuję. A chociaż bardzo próbuję wskrzesić w sobie uczucie to mi się to nie udaje. To jest niezależne ode mnie. Ja tego nie wybieram. Jak sama zauważyłaś da się odczuć mój chłód. Wiem, że ciebie to dotyka, a mi także nie jest z tym komfortowo. Ale to się nie zmieni. Jestem na tyle świadomy, że zdaję sobie z tego sprawę. Po prostu we mnie tego nie ma”

Ważne tutaj jest to, że po wyjawieniu swojej pozycji nie możesz pójść na żadne ustępstwa i zgodzić się spróbować jeszcze raz. Istotnym elementem tego jak zerwać z dziewczyną w takim położeniu jest zaakcentowanie, że Ty jesteś świadomy swoich odczuć i wiesz, że to się nie zmieni. Więc jeśli już doszło do takiej rozmowy to muszą pójść za tym czyny.

Dziewczyna nie chce się pogodzić z rozstaniem

Może zdarzyć się taka sytuacja, że dziewczyna zacznie szlochać i wywierać na Ciebie nacisk. Musisz pamiętać o tym, że litość nigdy nie była dobrym doradcą. Jesteśmy istotami rozumnymi. Jeśli dziś kierowany litością zgodzisz się ciągnąć ten związek to suma cierpienia (Twojego i jej) wywołana trwaniem tej relacji i przyszłymi komplikacjami będzie większa niż cierpienie z najbliższych dni po zerwaniu.

Ulegając jej naciskowi natychmiast poczujesz jak w żołądku zalega ci klucha i odchodzi Ci energia życiowa. To jest najlepszym wskaźnikiem tego, czy jest to dobre rozwiązanie.

Niezależnie jak dobrą istotą jest ta kobieta nie możesz płacić za jej emocjonalne problemy. Ona musi zrozumieć Twoją decyzję i ją uszanować. Nie można nikogo zmuszać do bycia razem. Na ogół jest tak, że jeśli dziewczyna stwarza wyjątkowe problemy przy zerwaniu to w jej przyszłym życiu partnerskim wystąpią te same schematy. Zauważysz, że nie chodziło tu o wyjątkową miłość do Ciebie tylko o deficyt na polu emocjonalnym Twojej byłej partnerki.

Nie znaczy, że nie istnieje miłość po której utracie ktoś nie może cierpieć, ale nawet w takiej sytuacji nie można żerować na poczuciu litości byłego partnera.

Kontynuując taki związek godzisz się na układ toksyczny który będzie Cię powoli zjadał od środka. Mam nadzieję, że już masz obraz tego jak zerwać z dziewczyną.

Trzymam za Ciebie kciuki! A kiedy będziesz już wolny przydadzą Ci się nowe kobiety, które wprowadzą świeżą energię do Twojego życia i pozwolą Ci odbudować się duchowo.

Tematy pokrewne

po tym, gdy pomówiłem o tym jak zerwać z dziewczyną przedstawię kilka tematów pokrewnych:

Idealny związek – jak rozpoznać tę jedyną – https://rafalzuber.pl/blog/idealny-zwiazek-jak-rozpoznac-te-jedyna/

Toksyczne kobiety(5typów) – https://rafalzuber.pl/blog/toksyczne-kobiety-5-typow/

Ona ma kontakt z byłym – https://rafalzuber.pl/blog/kontakt-z-bylym-lub-przyjacielem-czy-zabronic-tego-dziewczynie/

Pozdrawiam!